;

מסלולי הליכה מומלצים בגליל העליון

מסלולי הליכה מומלצים בגליל העליון
מתכננים חופשה של כמה ימים בגליל העליון? רוצים לשלב גם הליכה וליהנות מהטבע שבאזור? אם כן, הנה רעיון לכמה מסלולי הליכה מומלצים בגליל העליון שלא תרצו לפספס:

1. נחל עמוד – מסלול ההליכה המקסים הזה הוא מסלול קצר יחסית, בהשוואה למסלולים אחרים. הוא מתאים לימים חמים וכולל לא מעט מים נהדרים, שמקררים את המטיילים. לאורכו של המסלול פוגשים את הבוסתנים המקסימים, את הצמחייה השופעת, את המעניינות וגם את הבריכות, שבהן אפשר לטבול וליהנות לא מעט. המסלול מתחיל בשביל מסומן, שאליו אפשר להגיע ישירות דרך כביש עכו-צפת. מדובר באחד ממסלולי ההליכה היפים ביותר בגליל העליון, מסלול שנמשך בין שעתיים לארבע שעות (בהתאם לקצב ההליכה ולעצירות שעושים בדרך). למי שמתכנן להגיע אל המסלול בחורף – מומלץ להימנע מלעשות זאת לאחר ימים עם גשמים רבים.

נחל עמוד

2. פקיעין – הכפר העתיק פקיעין הוא יעד נהדר לעצור בו לביקור וגם לצאת בו למסלול הליכה קצר. מדובר בכפר עם היסטוריה עתיקת יומין, היסטוריה שמספרת את סיפורו של האזור כולו ובעיקר של המקומיים, המתגוררים בו. אל פקיעין מגיעים דרך כביש מספר 85 ההופך בהמשך לכביש מספר 864. בסיבוב בכפר פוגשים נקודות תצפית מקסימות, בתים מיוחדים ואפילו מערבה עתיקה, מערבת הרשב"י. יש בפקיעין בית כנסת עתיק, שהוקם על חורבותיו של בית כנסת ישן עוד יותר וכמובן גם מקומיים שישמחו לספר למטיילים סיפור אחד או שניים על הכפר עצמו.

הכפר העתיק פקיעין

3. נחל מירון – המסלול הזה מוכר כאחד ממסלולי ההליכה היפים באזור עצמו ומומלץ למי שרוצה לפגוש את הטבע מקרוב. נחל מירון עצמו מציע למבקרים בו פסגות מרהיבות, בעלי חיים מקומיים שלא תמיד פוגשים במקומות אחרים ותצורות טבע מעניינות. אל נחל מירון מגיעים בכביש המוביל לצפת ואחר כך ממשיכים אל צומת מירון או אל צומת חנניה. למרות שמדובר בנחל, אין בו מים, אולם הדבר איננו פוגם ביופי שבו ובהנאה ממסלול הטיול. הטבע הוא פסטורלי, יש באזור שרידים עתיקים המספרים את סיפורו של המקום והאווירה קסומה מאד. זהו איננו מסלול קשה או מאתגר מאד, אך יחד עם זאת יש בו טיפוס שיכול להיות מעט בעייתי לקטנטנים שבחבורה. במידה ומדובר במשפחה מנוסה, למשל, הנוהגת לטייל לא מעט, המסלול יכול להתאים.

נחל מירון

4. שמורת יער ברעם – השמורה היפה הזו מהווה היא עצמה יעד נהדר לעצור בו, כשמבלים כמה ימים בגליל ובמיוחד בגליל העליון. שמורת יער ברעם כוללת ביקור באתר ארכיאולוגי מיוחד מאד, בבית כנסת בן למעלה מ – 1,500 שנה. המסלול עובר ביער סבוך, כולל גם הליכה בערוץ נחל רדוד ומאפשר גם עצירה לפיקניק בנקודות מקסימות. ההגעה אל השמורה היא מכביש מספר 899 דרך קיבוץ ברעם.

שמורת יער ברעם

5. ציפורי הקדומה – טיול בציפורי הקדומה הוא כמו מסע בזמן. מי שמגיע לגליל העליון, או לגליל בכלל, וגם חובב היסטוריה, זהו יעד מושלם לעצור בו לביקור. יש בציפורי עצמה לא מעט ממצאים ארכיאולוגיים עתיקים מאד, לרבות פסיפסים מרהיבים ביופיים. הטיול הזה מתאים לכל הגילאים ואיננו מצריך מאמץ פיזי כלשהו. אפשר לעשות אותו בכל עונה, בחורף, בקיץ וגם בעונות המעבר. מומלץ מאד לקרוא מעט על המקום לפני שיוצאים לדרך כדי להבין מה מסתתר מאחורי הממצאים הארכיאולוגיים שבו. כמו, למשל, שרידי הרובע היהודי, שרידי התיאטרון, שרידי המצודה הצלבנית וגם שרידי בית דיוניסוס ובית הכנסת.

ציפורי הקדומה

רוצים לקבל מבצעים ודילים סודיים למייל? הרשמו: